22-23 жовтня 2015 року у м. Києві кафедра ортопедагогіки та реабілітології Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова  та Всеукраїнська громадська організація «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» провели ІІ Всеукраїнський навчально-практичний семінар на тему: «Методична допомога батькам, що навчають та виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку».

Семінар відбувся в аудиторіях Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ ім. М.П.Драгоманова за підтримкиМіністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів України, спеціального навчально-виховного комплексу «Мрія» Деснянського району міста Києва.

Метою семінару було підвищення спеціальної компетенції активістів та фахівців профільних громадських організацій інвалідів та батьківських організацій, батьків дітей-інвалідів, освітян з питань допомоги батькам, що навчають та виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

Від Міністерства освіти і науки України з вітальним словом до його учасників звернулися Андрій Шевцов, начальник Управління ліцензування та акредитації, доктор педагогічних наук, професор, науковий керівник кафедри ортопедагогіки та реабілітології та Галина Лабайчук, провідний спеціаліст відділу освітньої політики Інституту модернізації змісту освіти МОН.

Від Інституту корекційної педагогіки та психологіїНаціонального педагогічного університету ім. М.П.Драгомановаучасників семінару привітала Федоренко Світлана, заступник директора Інституту корекційної педагогіки та психології з навчально-методичної роботи, доктор педагогічних наук, профессор.

Учасниками семінару стали: члени громадських організацій інвалідів, батьки дітей-інвалідів та фахівці громадських організацій інвалідів, фахівці реабілітаційних та освітніх закладів, студенти. Усього близько 160 учасників з різних регіонів України.

Від кафедри ортопедагогіки та реабілітології у роботі семінару прийняли участь з доповідями:

Хворова Ганна, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри ортопедагогіки та реабілітології на тему «Методика незавершених ситуацій у формуванні компетентності батьків, які виховують дитину із полісистемними порушеннями»;

Єфименко Микола, доктор педагогічних наук, професор кафедри ортопедагогіки та реабілітології на тему «Сучасна система корекційного фізичного виховання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату: проблеми, інновації, перспективи».

Родненок Марина, Монтессорі-педагог, Монтессорі-терапевт, старший викладач кафедри ортопедагогіки та реабілітології на тему «Формування навичок практичного життя – фактор успішного інтелектуального розвитку дітей (за системою М.Монтессорі)».

Ільїна Оксана, викладач кафедри ортопедагогіки та реабілітології, практичний психолог-дефектолог провела майстер-клас на тему «Дослідження і обговорення ціннісних установок особистості».

Єжова Тетяна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ортопедагогіки та реабілітології на тему «Використання успішних освітніх практик з історії корекційної педагогіки для педагогічної просвіти батьків особливих дітей».

Учасники семінару заслухали також доповіді:

Вознюк Людмили, Голова Правління Волинської обласної дитячої громадської організації «Центр розвитку дитини» (м. Луцьк), логопед, олігофренопедагог вищої категорії з доповіддю на тему «Диференційна діагностика порушень мовленнєвого розвитку дітей раннього віку в умовах сімейно-центрованої освітньої моделі. Батьки як перші не/залежні експерти та реабілітологи».

Булавської Лариси, методиста відділу соціального захисту інтернатних та позашкільних закладів Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації щодо впливу позашкільної освіти на гармонійний розвиток дитини з особливими освітніми потребами.

Чебуренко Тетяни, менеджера зі збуту Підприємства об`єднання громадян «Центр комплексної реабілітації інвалідів «Акмеа» щодо методики динамічної пропріоцептивної корекції в Україні. Реабілітація в ортезах ОН.2.9.2 (по типу «Гравістат») дітей з ДЦП.

Вовчук Мар'яни, практичного психолога Чернівецького обласного навчально-реабілітаційногой центру № 1 щодо навігації сімей, які виховують дітей з психофізичними порушеннями в умовах навчально-реабілітаційного центру.

Також учасники семінару прийняли участь у майстер-класах на теми:

Супровід дітей дошкільного віку з особливими потребами. (Корекційні технології. Пісок як засіб активізації мовленнєвої діяльності. Lego корекція).Стах Олена Григорівна,вчитель-логопед вищої категорії, старший вчитель; Бабіч Вікторія Володимирівна, вчитель-дефектолог вищої категорії, вчитель-методистСНВК «Мрія» Деснянського району міста Києва.

Основні аспекти медико-соціальної реабілітації дітей з епілепсією. Стеценко Тетяна Іванівна, доцент кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) імені П.Л. Шупика.

Комплекс корекційних технологій на уроках трудового навчання з дітьми з вадами опорно-рухового аппарату. Брусенська Ірина Миколаївна, вчитель трудового навчаннявищої категорії, учитель-методист НВК «Мрія» Деснянського району міста Києва.

Формування комунікативної поведінки у дітей молодшого шкільного віку з дизартрією при ДЦП.Ільєнко Тетяна Анатоліївна,вчитель-логопед вищої категорії, вчитель-методист, «Відмінник освіти України»СНВК «Мрія» Деснянського району міста Києва.