Видання

При кафедрі працює магістратура, аспірантура, докторантура.

Завідувач: Синьова Євгенія Павлівна, кандидат психологічних наук, професор.

Телефон: (044) 482-38-47
Адреса: 01030 Україна.м. Київ, вул. Тургенівська № 8/14, ауд. 13-7

Професорсько-викладацький склад кафедри:

Синьова Євгенія Павлівна
  Освіта  У 1970 році закінчила КДПІ ім. Горького за спеціальністю "Вчитель і логопед допоміжної школи"
Посада, наукові ступені і звання  Завідувач кафедри тифлопедагогіки, професор, канд.психол. наук, Президент ВГО “Асоціація тифлопедагогів України".
У 1981 році захистила дисертаційне дослідження на тему "Дослідження взаємостосунків сліпих у виробничих і шкільних колективах"
На кафедрі працює з  З 1998 року. В НПУ імені М.П.Драгоманова - з 1987 року.
Дисципліни, які викладає
Тифопсихологія, вікова та педагогічна тифлопсихологія.

Наукові інтереси: проблеми розвитку особистості в тифлопсихології.

Федоренко Світлана Володимирівна
  Освіта  У 1989 році закінчила КДПІ імені М.Горького та отримала кваліфікацію вчителя професійно-трудового навчання і методиста по виховній роботі в допоміжній школі
Посада, наукові ступені і звання  Доцент кафедри тифлопедагогіки, заступник директора ІКПП з навчальної роботи.
 У 1997 році захистила дисертаційне дослідження на тему «Корекційна спрямованість формування навичок самообслуговування у молодших слабозорих дошкільників»
На кафедрі працює  з  1993 року
 Тифлопедагогіка, методика викладання тифлопедагогіки
 Наукові інтереси: історія тифлопедагогіки

Войтюк Юрій Олександрович
  Освіта  У 1978 році закінчив біологічний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка
Посада, наукові ступені і звання    Кандидат біологічних наук, доцент кафедри тифлопедагогіки, Заслужений працівник освіти України, голова громадської організації “Благодійний фонд допомоги вченим–інвалідам зору “Візаві”.
 У 1986 році захистив дисертаційне дослідження зі спеціальності 03.00.05 – Ботаніка
На кафедрі працює  з  З 2001 року
Дисципліни, які викладає

Спеціальна методика викладання навчального предмета “Я і Україна”; Соціально-правове забезпечення інвалідів по зору в Україні; Корекційно-реабілітаційні служби; Корекційна андрогогіка.

Наукові інтереси: комунікативна культура інвалідів по зору; корекційний туризм та рекреація інвалідів по зору; фахові об’єднання інвалідів по зору

Паламар Олена Михайлівна
  Освіта  У 1997 році закінчила Глухівський державний педагогічний інститут імені С.М.Сергєєва-Ценського, у 2002 – аспірантуру НПУ імені М.П. Драгоманова
Посада, наукові ступені і звання  Доцент кафедри тифлопедагогіки, канд. психол. наук.
У 2002 році захистила дисертаційне дослідження на тему „Формування у молодших школярів мотивів учіння (на матеріалі природознавства)”
На кафедрі працює  з  З 2003 року
Дисципліни, які викладає
 спеціальна методика математики; спеціальна методика виховної роботи; основи природознавства; основи психотренінгу

Медведюк Лілія Григорівна
  Освіта      У 1999 році закінчила НПУ імені М.П. Драгоманова та отримала кваліфікацію «Тифлопедагог дошкільних закладів, вчитель початкових класів для сліпих і слабозорих дітей»
Посада, наукові ступені і звання  Доцент кафедри тифлопедагогіки, канд. пед. наук.
У 2006 році захистила дисертацію на тему «Внесок О.М. Щербини у становлення та розвиток вітчизняної тифлопедагогіки»
На кафедрі працює  з  З 1999 року
Дисципліни, які викладає
 Історія тифлопедагогіки, історія тифлопсихології, соціальна тифлопсихології, шрифт Л. Брайля

Гребенюк Тетяна Миколаївна
  Освіта  У 1998 році закінчила НПУ імені М.П. Драгоманова та здобула кваліфікацію «Учитель початкових класів шкіл для сліпих та слабозорих, тифлопедагог дошкільних закладів»
Посада, наукові ступені і звання    Доцент кафедри тифлопедагогіки, канд. психол. наук. У 1982 році закінчила У  2008 році захистила дисертаційне дослідження на тему «Соціально-психологічна адаптація інвалідів з вадами зору до навчання у вищих навчальних закладах». У 2009 році удостоєна Стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених
На кафедрі працює  з  з 1998 року
Дисципліни, які викладає
 спецметодика сенсорного виховання, спецметодика корекції ігрової діяльності, спецметодика мови

Семенишена Тетяна Олександрівна
  Освіта  у 2006 році закінчила магістратуру ІКПП НПУ імені М.П. Драгоманова та здобула кваліфікацію викладача корекційної педагогіки і спеціальної психології, вчителя початкових класів шкіл для сліпих та слабозорих, тифлопедагога-реабілітолога соціальних служб
Посада, наукові ступені і звання  Bикладач кафедри тифлопедагогіки, працює над дисертаційним дослідженням
На кафедрі працює  з    з 2005 року
Дисципліни, які викладає
 Спецметодика трудового навчання і виховання; основи інтегрованого навчання Наукові інтереси: психокорекція та психоконсультування дітей з порушеним зором

Сасіна Ірина Олександрівна
  Освіта  У 2003 році закінчила НПУ імені М.П. Драгоманова та здобула кваліфікацію викладача тифлопедагогіки і тифлопсихології; вчителя початкових класів шкіл сліпих і слабозорих; тифлопедагога-реабілітолога соціальних служб.
Посада, наукові ступені і звання  Bикладач кафедри тифлопедагогіки. Працює над дисертаційним дослідженням "Особливості та корекція розвитку уваги у дітей зі зниженим зором старшого дошкільного віку"
На кафедрі працює  з  з 2003 року
Дисципліни, які викладає
 Дошкільна тифлопедагогіка; Організація інтегрованого навчання ; Загальна та спеціальна психодіагностика.
 Наукові інтереси: проблеми дошкільної тифлопедагогіки та тифлопсихології